Зрада? Термінове звернення – у Зеленського розкрили карти: на весь світ. Терпіння кінчилось – що відомо?

Зрада? Термінове звернення – у Зеленського розкрили карти: на весь світ. Терпіння кінчилось – що відомо?

Глава МЗС України закликав, Сполучені Штати, Великобританію та Європейський союз докладно розповісти, як вони діятимуть стосовно Росії у разі її військового вторгнення в Україну.

Про це повідомляє міжнародне агенство The Washington Post.

“Кулеба закликав США і, можливо, Велику Британію, “діяти самостійно”, якщо ЄС, який має тісніші зв’язки з РФ у сфері торгівлі та енергетики, пропонуватиме менш жорсткі заходи. На його думку, Вашингтону та Лондону не слід “пом’якшувати” санкції, прагнучи піти назустріч ЄС”, – пише видання.

Дмитро Кулеба сказав, що відсутність деталей “у Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі” може змусити російських чиновників засумніватися в серйозності обіцянок Заходу діяти у відповідь на можливе вторгнення Росії.

“Вони подумають, що ми просто “бла-бла-бла”. Схожа ситуація виникала у мене в дитинстві, коли мама говорила мені: “щось погане станеться з тобою, якщо зараз же не ляжеш спати”. Я кілька разів злякався, а наступного разу запитав: “А що саме станеться?”, – розповів співрозмовник газети.

Він також повідомив, що Київ намагається домогтися від Заходу готовності у разі збройного конфлікту Москви з Києвом відключити РФ від системи SWIFT, запровадити санкції проти російського держборгу, а також запровадити обмежувальні заходи проти оточення президента РФ Володимира Путіна.

“Зважаючи на проведені мною неформальні обговорення, вони обговорюють можливість цієї радикальної опції – відключення Росії від SWIFT. Це було б потужно”, – сказав міністр.

Кулебу запитали, яким буде наступний крок України та її союзників, якщо російський президент Володимир Путін, зваживши все, усе-таки вирішить «спробувати знищити або розірвати її навпіл», а потужна підтримка західних союзників не втримає РФ від нападу. Він відповів, що його це питання «справді хвилює», але відповіді на нього він не має.

Нагадаємо, раніше, Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, якщо Росія наважиться на широкомасштабний наступ на Україну, то малоймовірно, що західні країни допоможуть своїми військами.

Він також наголосив, що серед інших і Британія війська свої теж не відправить для захисту України від російської агресії.

Таку заяву Воллес зробив в ефірі каналу Spectator TV.

“Це факт, що вона (Україна, – ред.) не є членом НАТО, тому малоймовірно, що хтось планує відправити війська в Україну, щоб кинути виклик Росії… Ми не повинні обманювати людей стосовно цього”, – зазначив він.

Два тижні тому президент США Джо Байден заявив, що відправлення американських військ на захист України «не розглядається».

Байден додав, що під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним попередив його: якщо Росія розпочне нові військові дії проти України – що, за попередженнями американської розвідки, може бути можливим уже найближчими тижнями – Сполучені Штати та союзники запровадять санкції, «яких він ніколи не бачив».

Вашингтон також повідомив про плани постачати Україні більше озброєння, включно з протитанковими ракетами Javelin, та іншу техніку.

Related posts