За грати обох! Яценюк “попав” – слідом за Гетьманом: зрадники! Перевзулися – правда випливла

За грати обох! Яценюк “попав” – слідом за Гетьманом: зрадники! Перевзулися – правда випливла

Порошенкові оголосили про підозру і всі його пособники почали “вписуватись” за Гетьмана. Особливо хвилюється колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, адже Олексійович імовірно може потягнути його за собою.

Цікавим моментом є те, що зараз Яценюк виправдовує Порошенка, однак думка політика зараз вкрай відрізняється від тієї, що була в 14-му році.

Аналітик Інституту масової інформації Олексій Братущак у своєму Фейсбуці проаналізував ті заяви, які часто й гучно робив Арсеній Яценюк щодо вугільного питання у 2014-му році і підкреслив, що на той період часу політик активно виступав проти «фінансування тероризму» і наголошував на неможливості купівлі вугілля у країни-агресора.

«В історії з підозрою Порошенку мені було цікаво: а що скаже Яценюк? Чому саме він? Бо ще в 2014-му на той час прем’єр нарікав: купувати вугілля з окупованих територій – це фінансування тероризму. Навіть до СБУ тоді звертався з закликом розібратися з питанням переділу вугільного ринку. І вважав це питанням нацбезпеки. І ці заяви тоді Яценюк робив публічно», – написав Братущак.

Також він згадав про переконання Петра Порошенка у 2014-му: «Тоді Порошенко розповідав, що вугілля закуповується лише у тих шахт з окупованих територій, які зареєстровані за українським законодавствам, а гроші йдуть лише на зарплату шахтарям виключно в українських банках. А Яценюк наполягав: шахти захоплені російськими терористами. І тому уряд Яценюка ухвалював рішення закуповувати вугілля в ПАР. Але ці поставки зірвали. Хто? Підконтрольні Банковій силовики».

Аналітик написав про помітну різку зміну позиції Арсенія Яценюка. Від його заяв, за словами Братущака, не залишилося нічого, якщо він не розглядає вчинки Порошенка як державну зраду.

«А що Яценюк? Колишній прем’єр виходить в ефір АхметовТБ. Щоб нагадати про фінансування тероризму? Ні. Яценюк розповідає, що Порошенко не міг вчинити державну зраду. Може й так. Але хто ж тоді за спиною президента Порошенка та  прем’єра Яценюка у 2014-му році за державні кошти купував вугілля з окупованих територій і таким чином фінансував тероризм? Хто ж реально керував країною того року?» – пише аналітик.

Братущак наголосив на тому, як у 2014-му Яценюк публічно називав закупівлю вугілля з окупованих територій фінансуванням тероризму, за що передбачена відповідальність.

«Насправді, все очевидно. І заява Яценюка в студії АхметовТБ зрозуміла. Бо слідом за справою по вугіллю з окупованої території може постати ще одне питання: а як Ахметов міг контролювати свої підприємства на окупованих територіях аж до початку 2017-го року? Чи нема в діях “олігарха” того ж таки сприяння тероризму? Тому і Яценюк, як вірний ахметівець, починає захист свого “Дона” заздалегідь», – написав експерт.

Нагадаємо, двічі колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі Україна відреагував на вчорашню новину про підозру в держзраді колишньому президентові Петру Порошенкові, якого викликали на допит у Державне бюро розслідувань. Порошенку інкримінують розрив торгівельних контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки і заключення торгівельних домовленостей з представниками ОРДЛО.

Яценюк, у свою чергу, став на захист Порошенка і сказав, що звинувачувати експрезидента у зраді – це абсурд.

«Петро Порошенко не міг вчинити державну зраду. Це моя думка», – заявив Яценюк у ефірі.

Related posts