Волонтер розповів, як вороги на лінії зіткнення вербують українських вояків

Волонтер розповів, як вороги на лінії зіткнення вербують українських вояків

Попри те, що всі вже забули питання контрабанди в ОРДЛО, проте насправді вона продовжується. Завдяки їй відбувається вербування окупантами українських військових.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) розповів волонтер Віталій Дейнега.

«Минулого року тема контрабанди в ОРДЛО була топовою, але минув рік і політики її забули. Насправді контрабанда продовжується. Єдиний шлях, яким вона перестала йти – це через залізницю. Залишаються ще шляхи через КПВВ, так звані гуманітарно-логістичні центри і через військових. Це є можливим через тих, хто там працює, зокрема прикордонників та фіскалів», – розповів пан Дейнега.

За словами гостя програми, зараз на Донбасі склалася така ситуація, яку можна означити терміном, який походить ще з російсько-чеченських воєн – «розм’якшення передка». Це коли ти корумпуєш супротивника і таким чином він стає слабший, і ти можеш його далі вербувати, використовувати в своїх цілях.

«Це починається з дрібних пропозицій допомоги із заробітком грошей. Тоді ми годину перестаємо бути ворогами і перестаємо одне в одного стріляти. І найцікавіший спосіб – це перерваний транзит через Росію, тобто це фіктивний транзит до Грузії чи інших країн. Росія пише відмову і товар повертається на де-юре територію України з точки зору російського законодавства і вивантажується в ОРДЛО», – відзначив волонтер.

Крім того, Віталій Дейнега заявив, що негативно ставиться до Семенченка і до його блокади окупованих територій. «Саме ця схема з перерваним транзитом робить безглуздою будь-яку блокаду, бо товари далі йдуть. І вугілля, яке він блокував, везуть через територію Росії», – підсумував волонтер.

Related posts