Вбивство у луцькому СІЗО: матері віддали понівечене тіло сина

Вбивство у луцькому СІЗО: матері віддали понівечене тіло сина

Побите обличчя, численні садни на тілі, вибита ключиця. У такому стані Марія Листовнича отримали сина Дмитра Листовничого, якого у Луцькому СІЗО очевидно забили до смерті. Молодий чоловік пробув у слідчому ізоляторі неповні чотири доби і повернувся звідти у труні.

Мати загиблого у луцькому СІЗО каже, зі слідчого ізолятора їй віддали понівечене тіло сина з діркою у голові. Проте у заключенні, яке видали на руки згорьованій жінці, йдеться, що Дмитро помер природною смертю, повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на сюжет телеканалу “Аверс”.

“Тіло було дуже страшно понівечене. Я зразу не змогла собі уявити. Я собі думала в дійсності, як вони говорили, що він впав побився. Я все всім так тлумачила. А мені кажуть, Марійка, що ти не бач, що він забитий, це ж тіло понівечене”, – розповідає мати загиблого.

Смерть констатували 22-го жовтня о 17.30. А повідомили матір про трагедію вранці 23-го жовтня. Жінка каже, що материнське серце почуло біду ще до офіційного повідомлення зі слідчого ізолятора. У день смерті сина на душі було неспокійно. Що дивно, перед тим, як віддати тіло, матері показали фото. За словами жінки, син знаходився в ізоляторі.

Каже, на обличчі не було видно синці. Припускає, що тіло могли загримувати, хоча прибрати синці можна банально і за допомогою фото шопу. Через пережитий стрес і погіршення здоров’я Марія Михайлівна не змогла поїхати до Луцька за сином. Тіло з моргу забирав племінник.

« Його вдягнули, вивезли мені. Я зразу набрав маму і сказав, щоб «швидку» визивали, бо бабі може стати погано. Лице повністю було побите, губа спухла», – пригадує племінник загиблого Сергій Кузніцов.

Марія Михайлівна досі не може оговтатися від втрати. Молодий чоловік вкрав у магазині пляшку віскі і через це загримів на півроку в слідчий ізолятор.

Попри визнання вини і щире каяття 25-річного Дмитра Листовничого запроторили за грати на півроку. 19-го числа він потрапивв СІЗО, а 22-го констатували смерть прямісінько в ізоляторі.

Згідно з версією правоохоронців, смерть – природна, але побите тіло, вбита ключиця та дірка у голові – говорять зовсім про інше.

«Мати розкладає фотографії і розповідає, що її Діма був доброю дитиною. Нещодавно приїхав з заробіток з Польщі. Не склалося життя з дружиною, з якою має троє дочок. Впав у депресію . Вкрав пляшку віскі. Боявся зізнатися мамі, не мав грошей, щоб розрахуватися за той алкоголь. Коли мати дізналася, одразу побігла в супермаркет платити. Благала адміністрацію забрати заяву. Проте керівництво магазину вирішило покарати чоловіка за такий жахливий злочин», – йдеться у сюжеті.

Коли рідні оговтатися та почали вимагати справедливості, то дізналися, що молодий чоловік був хворий і помер. Марія Михайлівна першою чергою поїхала у СІЗО, в якому довгий час прочекала начальника надворі. Далі в прокуратуру. Та виявилося, що жодної кримінальної складової у смерті її сина не побачили. У виписці про смерть взагалі зазначають – була хвора печінка. Ось тільки не зрозуміло, як від хворої печінки може з’явитися дірка у голові та вибита ключиця. Зрештою, за заявою матері порушили провадження з приводу навмисного вбивства. Проте у прокуратурі кажуть, хлопець помер, бо був хворий.

Прокуратура здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні, в межах якого досліджують протиправного заподіяння смерті. Констатували відсутність тілесних ушкоджень, які спричинили смерть.

«Ми стали свідком звірячого вбивства, яке зараз кваліфікують як смерть за станом здоров’я.

І хоча в прокуратури є висновки судмедекспертів, як стверджує прес-секретар Наталія Мурахевич, рідним цього документу не дали. Що коїться за стінами Луцького СІЗО? Випадок з Дмитром Листовничим це прецедент чи норма?» – йдеться у сюжеті.

Related posts