Українцям розповіли, які борги за комуналку можуть призвести до конфіскації житла

Українцям розповіли, які борги за комуналку можуть призвести до конфіскації житла

Борги за комуналку ростуть, немов снігова куля. З кожним роком їх стає дедалі більше. Багато людей не платять через те, що не мають змоги вчасно розраховуватись за комунальні послуги. Але є й немало таких родин, які можуть платити, однак не квапляться це робити.

Особливо великі суми українці нині заборгували за тепло і гарячу воду. Причому з кожним роком вони ростуть. Експерти підрахували: якщо розбити сумарний борг громадян за тепло і гарячу воду на всі українські родини, то вийде по 4 тисячі на кожну сім’ю.

Для злісних боржників законом передбачені стягнення: від найлегших до найважчого – конфіскації житла. Причому закон дозволяє конфісковувати житло навіть, якщо воно єдине.

Щодо громадян, які мають борги за комуналку, закон передбачає такі покарання:

  • Нарахування пені на суму несплаченого боргу. Причому її починають нараховувати відразу наступного дня після крайнього строку плати за попередній місяць.
  • Судове рішення щодо примусового стягнення боргу за комуналку. Причому присутність відповідача, тобто боржника, у суді зовсім не обов’язкова. Боржнику можуть заарештувати банківську карту, а також відключити комунальну послугу, за яку він не заплатив.
  • У злісних боржників можуть конфіскувати житло. Конфіскація житла передбачена при сумі боргу, яка перевищує 120 тисяч гривень. Боржників просто виселяють із конфіскованої квартири і виставляють її на продаж. Після продажу житла і компенсації всіх боргів його власники отримають на руки решту.

Related posts