Терміново! РФ біля кордону – неочікуваний наказ. Звільняти «Новоросію» – загроза Україні?

Терміново! РФ біля кордону – неочікуваний наказ. Звільняти «Новоросію» – загроза Україні?

У ЗМІ з’явились дані про те, що в Росії активно вербують військових найманців для “відряджень” на Донбас.

Результати розслідування опублікували журналісти з російського видання «Meduza».

Журналісти спілкувались з вісьмома джерелами, які надали інформацію про те, що в Росії найманців активно готують до так званих «відряджень» в тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.

Зокрема «Meduza» зазначає, що спілкувались з ветеранами спецпідрозділів армії та спецслужб Росії, бойовиками приватної військової компанії “Ваґнер”, організації “Союзу добровольців Донбасу” та кількома вербувальниками. Імена зазначених людей не розголошуються з міркувань конфіденційності, проте особи всіх співрозмовників підтвердженні виданням.

За словами респондентів, вербувати почали ще три місяці тому, але «особливо активізувалися» в останні тижні. Окрім цього опитані особи стверджують, що «найм» відбувається не лише на території Росії, але й на тимчасово окупованих територіях – у невизнаних новоутвореннях «ДНР» і «ЛНР».

Фігуранти журналістського розслідування російського видання стверджують, що0020 вербувальники вдають ніби є представниками Міністерства оборони РФ. Проте їм не вірять, адже ті, хто пропонують таке «відрядження», не можуть пояснити мету операції, назвати конкретних осіб, а також зазначають різну оплату за виконання операції. Одному з найманців на запитання про мету операції відповіли «іти звільняти Новоросію».

Багато з тих, кому пропонували подібну діяльність, відмовились від операції або досі вагаються. Найманці сумніваються, що Росія хоче залучати їх до масштабних воєн – радше за все їх планували направити охороняти промислові об’єкти на Донбасі чи боротися з місцевим «бандитизмом».

Один із ветеранів «Ваґнера» розповів журналістам, що вперше отримав таку пропозицію ще восени, але його це дуже насторожило. Йому пропонували зарплату близько 240 тис. руб. на місяць (88 тис. грн), проте він відмовився від такої пропозиції, адже спершу вербувальник не відповідав на запитання куди хочуть скерувати найманців, лише потім обмовився, що до України.

«Туди просто не хочуть їхати, тому що там регулярна армія (українська – ред.): проти неї дуже складно воювати. Якщо є регулярна армія, то втрати будуть дуже великими», – прокоментував ветеран «Ваґнера».

Інші журналістські джерела також розказали про те, що в невизнаних утвореннях «ДНР» і «ЛНР» сформували перші підрозділи таких найманців із колишніх в’язнів, які назвали «бригадами Дірлеванґера» (прим. ред. спецпідрозділ СС Третього Райху, очолюваний офіцером Оскаром Дірлеванґером, який формували із в’язнів).

Різні джерела видання повідомляли, що буцімто вербувальники в самій Росії сподівалися зібрати 120 найманців із бойовим досвідом. Майже всі, з ким спілкувалися журналісти, висловили серйозний сумнів щодо планування російським військовим керівництвом застосування цих груп найманців у бойових операціях на Донбасі.

Наголосимо, що у тексті розслідування журналісти не зазначили жодного реального імені або посади своїх співрозмовників.

Related posts