Тенюх «здав» флот, а Турчинов погодився — адмірал-дезертир розповів у Москві

Тенюх «здав» флот, а Турчинов погодився — адмірал-дезертир розповів у Москві

Під час «кримської весни» міністр оборони Тенюх і екс-начальник Генштабу Замана заблокували флот у бухтах, а в.о.президента Турчинов з цим погодився. Про це тодішній начальник Генштабу Юрій Іл`їн розповів у Москві адвокату Януковича.

Екс-командувач Військово-Морських сил ЗСУ Юрій Ільїн був призначений президентом Віктором Януковичем на посаду начальника Генштабу 19 лютого 2014 року — під час загострення ситуації на Майдані. Через кілька днів, вже після втечі Януковича, він був звільнений з посади наказом в.о. президента Олександра Турчинова.

Після окупації Юрій Ільїн залишився в Криму і був оголошений у розшук за дезертирство військовою прокуратурою. А 6 жовтня 2017 року київський адвокат Максим Гераськознайшов і допитав його у Москві як свідка у справі Януковича про державну зраду.

Колишній головнокомандувач розповів, що поки він у Криму намагався «не допустити кровопролиття» і умовляв «зберегти державу як єдине ціле», новопризначені армійські командувачі у Києві своїми наказами фактично здали флот Росії.

Письмові свідчення опублікував на своїй сторінці у Facebook адвокат Максим Герасько.

За свідченнями Юрія Ільїна, 28 лютого 2014 року, коли у Сімферополі уже командували так звані «сили самооборони», він, як начальник Генштабу, наказав привести армію і флот у повну бойову готовність. Але екс-начальник Генштабу Володимир Замана і в.о.президента України Олександр Турчинов цього наказу не затвердили і знизили повну боєготовність до ступеню «постійна боєготовність».

Зрештою Юрія Ільїна без пояснень відсторонили від командування. Після чого у кабінеті нового командуючого ВМС України контр-адмірала Дениса Березовського якраз і сталася «здача» українського флоту.

1 березня 2014 року Березовський з групою адміралів начебто вирішили вивести флот з місць постійної дислокації і доповіли про це в.о.міністра оборони Ігорю Тенюху.

«О 12:00 того ж дня в присутності вищевказаних осіб Березовський доповідав Тенюху про те, що бойові кораблі ВМС приведено в бойову готовність і вони готові до виходу в море, — пояснив Ільїн у своїх показах, — однак Тенюх відмовився затвердити рішення командувача на виведення кораблів з пунктів базування, накричав на Березовського й обізвав панікером.»

За словами Ільїна, на слова Тенюха відреагував лише Замана, який порадив Березовському і всім присутнім «міняти кокарди».

У 2014 році перший заступник командуючого ВМС Дмитро Шакуро також заявляв, що міністр оборони розпорядився залишити український флот на своїх місцях:

У підсумку заборона виходу українських кораблів у море призвела до того, що військові сили РФ заблокували бухти, де стояли кораблі, і наш флот захопили практично без бою. На думку Юрія Ільїна, у ключовий момент нова українська влада проявила нерішучість і відсутність політичної волі.

Related posts