“Президента” викрили! Немислимо: проти держави – СБУ спрацювали. Українці в шоці – арешт!

“Президента” викрили! Немислимо: проти держави – СБУ спрацювали. Українці в шоці – арешт!

Сьогодні, 22 грудня, Служба безпеки України викрила у Дніпрі очільника антидержавної організації, який оголосив себе «президентом України».

СБУ повідомляє, що затриманий публічно закликав громадян до повалення конституційного ладу України, повідомляє прес-служба СБУ у середу.

«Зловмисник, вважаючи нелегітимними чинні органи державної влади, закликав громадян України замінити їх новоствореними. Зокрема, не виключав й варіант насильницького повалення влади», – йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

Також у повідомленні зазначається, що підозрюваний збирав однодумців у лавах «всеукраїнського національного конгресу» і разом із ними формував тіньовий уряд.

«На перших зборах він домігся обрання себе так званим президентом України. Іншими рішеннями призначено – «голову верховної ради», «прем’єр-міністра», «керівників силових відомств», а чинні державні органи було визнано «терористичними структурами», – уточнюють в Службі безпеки України.

Крім того, представники СБУ додають, що затриманий намагався заручитися підтримкою ветеранів АТО/ООС та чинних військовослужбовців Збройних сил України, розраховуючи закріпити за своїми прихильниками право мати вогнепальну зброю.

«Під час обшуку, проведеного за адресою проживання зловмисника, вилучено печатки та бланки фейкових псевдоутворень; комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності; “фейкові” розпорядження самопроголошених органів влади та “дипломатичні паспорти” високопоставлених посадових осіб», – додають у коментарі СБУ.

У повідомленні зазначається, що наразі лідеру антидержавної організації оголошено про підозру за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Окрім цього також триває слідство для встановлення причетності інших до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади та повалення конституційного ладу.

Related posts