Махніцький: Народ має право чинити опір таким же способом, як діє проти нього влада

Махніцький: Народ має право чинити опір таким же способом, як діє проти нього влада

Незважаючи на те, що право на повстання не записано в Конституції України, однак це є право міжнародно-правових актів та зазначено у Міжнародній декларації прав людини. Відтак то народ має право чинити опір, зокрема і таким же способом, яким це робить влада.

Про це заявив виконувач обов’язків генерального прокурора України у лютому-червні 2014 року Олег Махніцький у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

«У подіях Майдану та Революції гідності потрібно правильно розставляти акценти. Адже зараз, мені здається, ті події намагаються повернути так, ніби протистояння почалося з вини протестувальників. Але коли я очолював Генеральну прокуратуру, то слідство охоплювало події не тільки 2013 року, а обставини, які передували за три роки. Тобто, коли все починалося з узурпації влади та незаконного рішення Конституційного суду», – нагадав Махніцький.

Саме з тих подій, зауважує прокурор, все і почалося. Тоді влада почала діяти незаконними методами, викривлюючи тлумачення Конституції.

«Пізніше такі дії спричинили протести народних мас на Майдані, а завершилося все тим, що у брутальній формі представники влади застосували насильство», – констатував в.о. генпрокурора України.

До того ж він підкреслив, що право на постання – це є природниче право людини, тобто надане їй від самого народження. Відтак, громадянин має чинити опір на будь-які незаконні дії влади.

«Незважаючи на те, що право на повстання не записано в Конституції України, однак це є право міжнародно-правових актів та зазначено у Міжнародній декларації прав людини. Тому коли щодо народу влада чинить незаконні дії, зловживаючи своїми повноваженнями, то народ має право чинити опір, зокрема і таким же способом, яким це робить влада. Тому я хочу, що про це пам’ятала кожна влада в Україні», – наголосив Олег Махніцький.

Related posts