Мізрах Ігор: Олег Чеславський краде і публікує чужі матеріали та незграбно маскує своє управління сайтом FAKEOFF? Запам’ятайте обличчя цього шахрая!

Мізрах Ігор: Олег Чеславський краде і публікує чужі матеріали та незграбно маскує своє управління сайтом FAKEOFF? Запам’ятайте обличчя цього шахрая!

На початку листопада ми опублікували журналістське розслідування в якому викрили цинічне шахрайство Олега Чеславського — людини, яка величає себе чесним журналістом та провідним фахівцем у сфері ІТ-технологій, а також великим знавцем історії. Насправді факти свідчать, що за даною особою тягнеться довжелезний шлейф, м’яко кажучи – сумнівних діянь, метою яких є незаконне збагачення вкрай жалюгідними методами.

Олег Чеславський полюбляє публікувати статті на історичну тематику, таким чином намагається здобути славу великого знавця історії. Та якщо придивитись на походження деяких таких публікацій, то виникає питання: «а чи його це статті? А чи він насправді являється автором?»… Але про це трохи нижче…

Наразі буквально на мить, повернемось до викритого шахрайства, що стосується Київського міського блогу.

Інформаційний шахрай і злочинець Олег Чеславський

Коротко: Олег Чеславський довгий час позиціонував «Київський міський блог» практично як сайт Київської міської ради, хоча остання відношення до нього(сайту) немає. Також на цьому сайті була розміщена інформація, що створено його було Ukrmedia на чолі із Олегом Чеславським в рамках програми «Kyiv Smart City», яку впроваджено (Kyiv Smart City) за ініціативи мера Києва Віталія Кличко. Вся ця інформація виявилась ФЕЙКом.

Та найголовніше, що Олег Чеславський тривалий час НЕЗАКОНННО використовував у власних корисливих цілях офіційний Герб Києва, а також адресу Київської міської ради. На даний час одна частина із вище перечислених шахрайств видалена, а інша частина – замінена іншими даними. Припинити таку діяльність вдалось нашим викривальним розслідуванням, а також втручанням Київської міської адміністрації.

Можемо припустити, що незаконно використовуючи символіку столиці, адресу КМДА та іншу відверту брехню Олег Чеславський намагався створювати собі фейковий авторитет для здобуття певних дивідендів, а також таким чином він пропагував, що перебуває у тісних відносинах з адміністрацією Києва. Якщо простіше, то це шахрайство могло, і скоріш за все так і є – породити цілий ланцюг інших незаконних діянь, до одного із яких й переходимо…

У все тому ж журналістському розслідуванні ми згадували один із проектів Олега Чеславського — сайт «FAKEOFF», від якого він «відхрещується»та на якому сам особисто, і його склад журналістів розміщують здебільшого інформацію «жовтого відтінку», а також заказний  «чорний піар». Також, ми зазначали, що «Київський міський блог» — це сателіт сайту «FAKEOFF». Практично всі новини на цих сайтах є спареними, тобто розміщуються на «фейкоффі», а звідти потрапляють на «блог», інколи навпаки.

Олег Чеславський заради піару краде і публікує чужі матеріали чи просто незграбно маскує своє управління сайтом FAKEOFF?

І так, 21 квітня 2020 року на сайті «Оbozrevatel» Олегом Чеславським було опубліковано статтю: «Россияне генетически ненавидят все украинское – почему?», в якій однойменний автор висвітлює свою тему.

Скріншот: сайт obozrevatel.com

Тобто, Олег Чеславський стверджує, що є автором викладеного матеріалу. Та у кінці публікації є перехід на джерело матеріалу, яким являється сайт  fakeoff.org.

І що ж бачимо перейшовши на джерело матеріалу? – а бачимо, що там зовсім інший автор – такий собі Дмитро СередаЯкий, до речі, цю статтю під своїм іменем опублікувавзадовго до Олега Чеславського – 5–го квітня 2020 року.

Тобто, Дмитро Середа викладає цей же текст як свій скоріше за Чеславського. Варто додати, що ані протягом всього тексту, ані у його завершенні не вказується, що автором статті являється Олег Чеславський. Єдина згадка, про можливу його причетність викладена у рядках із посиланням на іншу статтю: «В своей статье «Голос нации» я писал»

Ці два факти: «автор Дмитро Середа» і «в своей статье «Голос нации» я писал» — явно суперечать одне одному. То ж кому насправді належить стаття?!

Все це, на нашу думку, свідчить просто про банальну недолугість у розміщенні статті, автором якої все ж може бути Чеславський, який при розміщенні використав підпис неіснуючої людини. Тобто Олег Чеславський – особисто під видуманими іменами авторів розміщує на сайті FAKEOFF свої статті на різноманітну тематику, в тому числі і фейкові, «чорні» публікації.

Цікаво ще й звернути увагу на коментарі під статтею:

Скріншот: сайт fakeoff.org

Перший коментар написав такий собі «ВАСИЛЬ ДОБРИ» і починається він словами: «Статья Олега Чеславского…». Питання: а як він дізнався, що стаття Чеславського, якщо автор вказаний Дмитро Середа!??? 

Така річ лиш може свідчити про те, що коментарі є штучними і писав їх або сам Олег Чеславський, або люди з його оточення, які знали хто є автором цього тексту.

ВАРТО ПІДКРЕСЛИТИ: Олег Чеславський постійно стверджує, що немає жодного відношення до сайту FAKEOFF, але це явно не так!!! І підтвердженням цього є навіть вище описаний «ляп» із незрозумілим авторством статті та фейковими коментарями.

Мізрах Ігор

журналіст, юрист