Александр Грановский: Розпуск Верховної Ради вже не актуальний

Александр Грановский: Розпуск Верховної Ради вже не актуальний

Депутат Олександр Грановський вважає, що розпуск Верховної Ради не актуальний, адже законодавчий орган здатний ухвалювати рішення навіть у непрості для себе часи.

У розмові з журналістом Української правди нардеп наводить приклад голосувань Ради за Антикорупційний суд, один із найскандальніших процесів 2018 року. “Рада показує, що може голосувати і дуже важкі рішення, як, наприклад, Антикорупційний суд. Владна еліта, значить, здатна ухвалювати потрібні рішення…”, — говорить Олександр Грановський.

Також депутат прокоментував чутки начебто навесні 2018 року він, спільно з колегами по фракції “Блоку Петра Порошенка” Сергієм Березенком та Ігорем Кононенком, схиляли Президента до розпуску Верховної Ради.

— Я точно не був творцем цього проекту. Але якби Президент прийняв таке рішення, то я б його підтримав. Чи краще сказати, сприйняв би його спокійно, це правильне слово. Чисто з політичної логіки. Якщо парламент не може виконувати свої завдання, якщо владна коаліція не може бути стабільною, то варто обрати нову. Це просто, — резюмував він.

Олександр Грановський прокоментував і чутки про зміну складу Центральної виборчої комісії, яка не відбулася начебто через страх перевиборів. Він дав зрозуміти, що зі старим складом ЦВК на дострокові вибори ніхто піти не міг, адже волевиявлення могла не визнати світова спільнота:

— Я думаю, що питання ЦВК не вирішили через страхи, не хочеться казати паніку, частини залу, що оновлення Комісії відкриє шлях до перевиборів. Всім же очевидно, що зі старим складом ЦВК на перевибори ніхто не піде, бо їх банально не визнає світова спільнота. Не з юридичної точки зору, тут усе гаразд, а чисто з політичної. Входити в перевибори зі старою ЦВК ніхто не буде. Саме страх перевиборів не дав вирішити питання ЦВК зараз. Все інше – просто виправдання.

Говорячи про чергові парламентські вибори (не дострокові), Олександр Грановський скептично оцінив проект нового Виборчого кодексу, пояснивши, що зміни відбудуться не завдяки цьому закону, вони можливі лише якщо правоохоронні органи реагуватимуть на відповідні виклики.

— Я за той проект Виборчого кодексу, який проголосований уже в першому читанні, голосувати не буду. І поясню чому. Я не вважаю, що він найкращий і відповідає на всі питання. Якщо зовсім чесно, то я не вважаю, що проблема насправді лежить у виборчому законодавстві. Важливий не закон про вибори, а готовність органів правопорядку реагувати на виклики, — каже депутат Грановський.