10 хвилин тому! У Зеленського не побоялись – у США в ауті: жорстка відповідь Блінкену! Досить

10 хвилин тому! У Зеленського не побоялись – у США в ауті: жорстка відповідь Блінкену! Досить

12 грудня Ентоні Блінкен заявив, що Україна та Грузія можуть просунутись у питанні членства в НАТО. Однак, за його словами, для цього є умови.

Зокрема, Україна і Грузія мають відповідати вимогам Альянсу.

Слова Блінкена прокоментував на своїй сторінці у фейсбук блогер Євген Прокопишин:

“Дякуємо, Кеп, а ми і не знали.

Але є кілька МАЛЕНЬКИХ проблем:

1. Головна умова членства в НАТО – одноголосне рішення усіх членів (чого зараз немає, тобто проблема не в Україні та Грузії).
2. Друга по важливості умова членства в НАТО – вирішення територіальних проблем (що не залежить від України та Грузії і залежить виключно від РФ, яка і створила нам ці територіальні проблеми саме для того, щоб ми не вступили в НАТО, що Путін прямо заявив на саміті НАТО в квітні 2008 року погрожуючи окупувати Грузію і Україну, якщо НАТО прийме їх в Альянс, а через кілька місяців після того, як НАТО на цьому саміті відмовилось надати ПДЧ Україні та Грузії – Путін напав на Грузію, ще через 5 років він напав і на Україну, тому НАТО також винне в цьому, що прямо вчора також заявив Кулеба).

Тобто, ми то не проти, але ж РФ і деякі члени НАТО проти нас, в цьому проблема, і США потрібно не говорити, а робити щось, щоб ці проблеми вирішити, а не годувати нас пустими обіцянками і заяви про якісь там стандарти НАТО, яких ми імплементували уже більше, ніж деякі члени НАТО…”, – написав Прокопишин.

Відзначимо, що за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Вступ України до НАТО залежить від трьох держав-членів Альянсу, які будують свої відносини з Києвом крізь призму двосторонніх відносин з Росією.

Про це міністр закордонних справ заявив в інтерв’ю Sargs.lv, переклад якого опублікувало українське посольство у Латвії.

“За моїми підрахунками, Україна приєднається до НАТО, коли три столиці країн Альянсу змінять погляд на відносини з Україною, нарешті почавши сприймати Україну як незалежну і самостійну державу, а не як додаток до Росії”, – сказав Кулеба.

Він не став відповідати на запитання, про які держави йдеться, тільки зазначив, що коли в цих столицях відбудеться зміна думки і вони більше не будуватимуть свої відносини з Україною крізь призму двосторонніх відносин з Росією, ситуація кардинально зміниться.

“Однак, поки ця точка зору не зміниться, НАТО відкриє нам лише вікна для співпраці з Україною, але двері для приєднання поки що будуть зачинені”, – додав глава МЗС.

Схожу точку зору під час візиту до Вашингтона висловив і міністр оборони України Олексій Резніков.

«Прийняття рішення про вступ України в НАТО може бути тільки при консенсусі країн Альянсу, і це буде політичне рішення», – зауважив міністр оборони.

За його словами, сьогодні прийняття такого політичного рішення на порядку денному країн-членів Альянсу не стоїть.

«Але це не означає, що ми маємо забувати про приписи Конституції України, що нашою метою і завданням є приєднання до НАТО – і не тільки заради безпекової складової. НАТО – це не лише військовий союз, це питання розвитку демократії, економіки, гуманітарних питань»,- наголосив Резніков.

Тому, за його словами, задача України – виконувати свої реформи, щоб бути готовими де-факто до членства в Організації Північноатлантичного договору.

«А політичне рішення рано чи пізно буде прийняте», – додав Резніков.

Related posts