Прорив Саакашвілі: що означає західний перетин кордону і як цим скористається Тимошенко?

Прорив Саакашвілі: що означає  західний перетин кордону і як цим скористається Тимошенко?

Саакашвілі порушив закони України і пройшов через кордон Україна-Польща і зараз перебуває на території Львова.

Хоча вже відкриті кримінальні провадження, насправді, затримати депутатів, які брали участь у «прориві», правоохоронці не можуть. Як мінімум, нас тепер чекатиме тривала процедура зняття недоторканності. До того ж вона ймовірніше за все затягнеться надовго, через що крайніх можуть знайти, наприклад, серед звичайних українців, водіїв автобусів, громадських активістів, тощо.

Чого очікувати від Саакашвілі

Реально, ситуація буде далі розвиватись більше у політичному руслі. Якщо аналізувати дії Саакашвілі в Грузії, можна очікувати певний марш зі Львова на Київ, таку собі хвилю, колони, пише 24tv.ua

Навіщо це все потрібно Юлії Тимошенко

Для пані Тимошенко будь-яка відкрита справа означатиме мобілізацію її власного електорату.

В той же час, ми бачимо, що Юлія Володимирівна підбирає собі таких політичних партнерів, яких можна вдало використати, а потім вже «на коні» заїжджати у виборчу компанію на посаду президента. Так було і з Порошенко, і з Ющенко, і от тепер з Саакашвілі.

Тому, насправді, потрібно врахувати дуже багато політичних нюансів і моментів.

Наскільки вірними були дії кожної зі сторін

Перше, дії прикордонників було вірними. Вони не політики, отже, не повинні брати участь у таких баталіях.

Друге, Саакашвілі, з точки зору політики, все робить правильно, але виключно для себе. Хоча, враховуючи що він порушив кордон, його політичне лідерство перехопила Тимошенко. Тобто переходили КПП разом, але відповідальність буде нести він, а вона буде стояти в стороні і споглядати, як його судять.

Варто також звернути увагу на те, що з одного боку з прикордонників зараз зробили героїв. Але з іншої сторони: вони намагались не пропускати Саакашвілі, але як щодо контробанди? Всім відомо, що львівська митниця дуже страждає від проблем з контрабандою. Тому найкраще взагалі не робити собі кумирів.

Не можна бути на 100 відсотків за одну сторону чи за іншу. Найкраще – без зайвих емоцій оцінювати ситуацію. Не кричати, що це вбивство держави, чи порятунок, а тверезо дивитись на кожну окрему ситуацію.

Наприклад, візьмемо Саакашвілі. Місія, яку він озвучував – нове покоління при владі. Хлопці-дівчата, які їхали його підтримувати, повірили, сподівались на те, що прийдуть до влади нові люди. Але що ми бачимо насправді: знову Тимошенко, знову ті самі обличчя.

Що тепер?

Зараз, скоріше за все, всі візьмуть невеличку паузу, щоб обдумати усю ситуацію і вирішити, як діяти далі. Адже для українських політиків подібне сталося вперше, а для населення все виглядає скоріше як велике шоу. Хоча, звісно, ця тема залишатиметься на перших шпальтах ще кілька днів.

Related posts